Vdechněte domovu harmonii pomocí Feng Shui

Každá místnost v domě má svou vlastní energii podle toho, k čemu slouží a kde je v domě umístěna. Vliv na tuto energii má také světlo a světové strany. Jak tedy uzpůsobit bydlení, aby vyhovovalo a abychom se cítili dobře? Zde je pár pravidel, které můžete vyzkoušet již dnes.Vyrovnanost doma i v životě

Vchod do domu, vchod do nitra

Vstupní dveře a prostor kolem nich by měl být vždy hezky upravený a čistý. Pohled na dveře by měl působit příjemně a přívětivě, aby nejen vaši hosté ale také kolemjdoucí toužili vejít dál. Umístěte vedle vchodu květinu v květináči a ujistěte se, že je prostor dostatečně osvětlen. Jednou za pár dní dveře důkladně umyjte. Budete se cítit dobře a energie při vstupu do domu bude proudit plynule.

Hranice mezi venkovním a intimním světem

Za tuto pomyslnou hranici považujeme předsíň či halu. Místo, kde se nové snoubí se starým a vstupuje hluboko do vašeho intimního prostoru, tedy domova. Stejně jako u vchodových dveří by i tento prostor měl být dobře osvětlen a uklizen. To, co hosté vidí při vstupu do domu jim napoví mnohé o majiteli, proto dbejte na upravenost. Jednou z největších chyb bývá umístění zrcadla naproti dveřím, kdy se veškerá nová vstupující energie odrazí zpátky ven, a tudíž nemůže přirozeně proudit.Připravte se na letošní sezónu

Srdce domova – kuchyň

Dle Feng Shui se za střed a srdce celého domova považuje kuchyň. Připravuje se zde jídlo, které nám dodává energii. Prezentuje určité bohatství. Kuchyň by neměla být umístěna vedle ložnice nebo koupelny a pokud ji máte propojenou s obývákem či jídelnou je třeba ji alespoň pomyslně oddělit a tím zachovat proud energie v každé z místností.

Obývací pokoj

Tato místnost patří k největším a nejdůležitějším v celém domě. Scházíme se zde s hosty, pořádáme rodinné oslavy a po dlouhém pracovním dni zde relaxujeme se členy rodiny, povídáme si nebo jen sledujeme televizi. Zásadní problém nastává, když je televize považována za jakýsi středobod celého pokoje. Nejvhodnějším způsobem je televizi například schovat do skříně s pojízdnými dveřmi a vytáhnout ji jen pokud se na ni chceme dívat. Nábytek by měl mít zaoblené hrany a prostor by měl být zalitý příjemný světlem. Pohrajme si zde se zdroji umělého osvětlení a oddělme pokoj pomocí něj. Není třeba dodávat, že tento prostor musí být vždy čistý a uklizený. Pro pohodu ducha i lidí kolem nás.