Proč si pořídit plastová okna?

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte plastová okna? Myslíte si, že jsou mnohem lepší než dřevěná okna, která ještě bývají často ve straších domech? Plastová okna mají své zastánce i odpůrce.
modré okna
 
Proč chtít plastová okna?
Můžu zde uvést svoji vlastní zkušenost. Bydlel jsem v domě, kde byly stará dřevěná okna. Nedokážete si představit, jaká tam byla v zimě zima. Okny pořádně táhlo, a i když člověk topil na maximum, tak mu byla pěkná zima. Když byly ty mrazy, tak to bylo fakt nesnesitelné, že jsem musel kolikrát sedět i v bundě. Dostáváme se k tomu, že plastová okna jsou rozhodně mnohem lepší. Nyní bydlím v bytě, kde jsou plastová okna a nemůžu si je vynachválit. Žádný průvan se nekoná, okna perfektně těsní a nepropouští zimu. Velká výhoda plastových oken je právě v tom, že opravdu dobře izolují, takže člověku není zima. Tím pádem ušetří i za energie, protože nemusí zdaleka tolik topit, jako by to bylo u klasických dřevěných oken. Další velkou výhodou je izolace od okolního hluku. Pokud bydlíte v domě, který má okna do ulice, tak rozhodně oceníte. Je úplně něco jiného, pokud máte dřevěná okna a plastová. Plastová okna zkrátka mají hodně výhod a není potřeba se jich bát. Ušetříte i mnoho peněz za energie.
 déšť v noci
Jaké jsou nevýhody?
Někdo namítá, že je nevýhoda v tom, že plastová okna právě nepropouštějí žádný vzduch. Ale od toho se přece větrá. Okna mají pořádně těsnit, aby člověku nebyla zima a nemusel zbytečně topit. Navíc lze nechat okno mírně otevřené a tím pádem větrá. Nevýhoda je samozřejmě v ceně, kterou za okna zaplatíte, výměna takových oken není levnou záležitostí. Na druhé straně se na to člověk musí dívat z hlediska toho, jak může ušetřit na energiích.
 
Celkově můžu plastová okna jenom doporučit. Je nespočet důvodů, jak vám mohou plastová okna pomoci. Samozřejmě si musíte vybrat tu správnou firmu. V tomto případě rozhodně dejte na doporučení svých přátel a na recenze na internetu. Je důležité si vybrat opravdu kvalitní firmu, která vám odvede dobrou práci. Nebojte si za kvalitu rozhodně připlatit. Pamatujte na to, že kvalitní okna vydrží celý život a nemusíte do nich znovu investovat.

2.7/5 - (4 votes)
Filed under: Nezařazené