Kde se LED žárovka GU10 může uplatnit

Vhodné rozmístění bodových žárovek dokáže divy. Kde se s nimi nejčastěji potkáte a kde jsou jejich vlastnosti nejvíce markantní?
Chodby a schodiště – v průchozích místnostech se bodové osvětlení uplatní ve formě vestavěných světelných zdrojů, dají se zabudovat do sádrokartonové příčky nebo podhledu a je možné je nechat vsadit i pod klasickou omítku. Jejich výhoda je zřejmá ze samotného řešení – jsou velmi nenápadné, takřka splývají s okolím a lze je jako směrová svítidla nasměrovat podle libovolného přání. Mohou vytvářet osobitý vzhled celého prostoru a působit dojmem nevšednosti, i když se může jednat o velmi levné a jednoduché řešení.přední část halogenové žárovky
Dekorativní osvětlení – galerie, výstavy, nasvětlené plastiky a sochy, obrazy, sbírky nejrůznějších předmětů, anebo vystavené zboží v prosklených vitrínách – to jsou další z možností, kde se „bodovky“ uplatní. Mohou se stát součástí nábytku a vytvářet dojem celistvého řešení, které nepůsobí násilně a rušivě. Pro tyto účely se hodí slabší zdroje o světelném toku přibližně 70 – 150 luxů a podle velikosti osvětlovaného prostoru mohou mít různě široké vyzařovací úhly. Nezapomínejte, že bodové LED žárovky GU10 jsou svítidla směrová, a že velmi záleží na vzdálenosti od osvětlované plochy, a také na vhodně zvoleném úhlovém rozsahu.boční pohled na halogenovou žárovku

Proč dát přednost bodovému osvětlení

  • Nepůsobí rušivě, nevyčnívají do prostoru, neblokují tok energie v místnosti a působí přirozeně jako součást celého komplexu interiéru.
  • Směrovým světlem mohou zvýraznit některé zajímavé části objektu, např. nábytek, květinová zátiší, dekorativní předměty atd.
  • Lze je naklopit podle potřeby a tím změnit směr světelného paprsku a jeho přímý vliv na osvětlené předměty a prostředí.
  • Podobně jako soustava zrcadel nebo světlé tóny malby zvětšují prostor optickým klamem. Ve stísněném prostředí se totiž cítíme nesví a má to i neblahý vliv na naší energetickou auru.


5/5 - (1 vote)