Jak si vyrobit vlastní řasenku?

Přírodní kosmetika bez chemie podporuje naše zdraví a chrání životní prostředí. Jak ale skloubit ekologické smýšlení s tím, že se chcete líbit? Dopřejte si to nejlepší a nejjednodušší přímo od matičky Země. Pokud rády tvoříte, podle našeho návodu si za zlomek ceny vyrobíte řasenku, u které budete přesně vědět, co obsahuje. Výroba domácí kosmetiky je snadná a jednoduchá, nemáte se čeho bát.
Hnědé oči
Na výrobu budete potřebovat:
·         1 lžičku aktivního uhlí
·         1 lžičku kukuřičného škrobu
·         1-2 lžičky převařené vody
·         20 kapek rostlinného oleje
·         obal na řasenku
·         igelitový sáček
Aktivní uhlí je černý jemné prášek, který se vyrábí zuhelnatěním rostlinných materiálů. Hodně barví, takže ho můžete použít i jako oční stíny. Pro své čisticí schopnosti na čištění pleti či zubů nebo jako součást mýdel. Lze ho užívat i vnitřně při střevních problémech. Seženete ho v lékárnách, prodejnách se zdravou výživou nebo na internetu.
Kukuřičný škrob patří mezi základní suroviny pro výrobu kosmetických produktů. Je jemný a má výrobnou přilnavost. V tomto receptu nahrazuje mastek, který je s největší pravděpodobností karcinogenní a jedovatý pro dýchací cesty.
Z olejů je vhodné použít jojobový, mandlový nebo olivový. Můžete přimíchat i pár kapek ricinového, který podporuje růst řas.
Obal od řasenky i kartáček důkladně omyjte a nechte uschnout.
Kartáček řasenky
Postup:
V misce promíchejte aktivní uhlí s kukuřičným škrobem. Pomalu přidávejte olej a zapracovávejte ho do směsi. Následně přilijte převařenou vodu a vše důkladně promíchejte. Výsledná směs by neměla být ani příliš hustá ani příliš řídká a měla by se podobat směsi kupovaných řasenek. Směsí naplňte igelitový sáček, kterému odstřihnete roh, a natlačte ji do čistého obalu od řasenky. Takto vyrobená přírodní řasenka vaše řasy prodlouží a zhustí. Jednoduše se nanáší, nerozmazává se a perfektně zvýrazní oči, a to vše bez jakýchkoliv nežádoucích látek.