Co je lepší, toť otázka

Jestli jste už někdy měli tu čest pořizovat si sedací soupravu do své domácnosti, a navíc patříte do skupiny lidí, řekněme vyzrálejšího věku, pak budete určitě souhlasit s následujícím názorem:
Sedací souprava by měla být pohodlná k sezení, k povalování, ale také by mohla být rozkládací a s úložným prostorem.

V tomto názoru je skryto mnoho zkušeností a vlastní praxe.

Když jste si před lety kupovali svou první rozkládací pohovku, nesměli jste si na ni ani sednout, pamatujete? I s předvedením pohovky souvisel otrávený obličej prodavačky. Dnes je to už jiné. Naštěstí!

Přesto je v současné době s koupí sedačky problém. Jen si sedněte na elegantně vypadající pohovku, která je dílem vyhlášeného bytového designéra. Nohy máte na zemi, aniž byste si opřeli záda zároveň. A když si opřete záda, nohy Vám trčí ve vzduchu, přímo směrem ke konferenčnímu stolku. A to ještě nesplňuje požadavky, které na sedací soupravu máte.

Když se Vám ale podaří ve změti designérských výstřelků najít rozkládací pohovky, na kterých se dá pohodlně sedět, a které mají navíc úložný prostor, pak jste stali těmi nejšťastnějšími lidmi pod sluncem.

Co je tedy lepší? Pro nás, kteří se nacházíme, v tzv. středním věku, určitě varianta druhá!

Proč ale vyžadujeme takové nároky

V teple domova si chceme pohodlně posedět, nebo si jen tak lehnout při sledování televize, nebo při čtení knihy.
Když přijede návštěva na více dnů, určitě jí chceme poskytnout kvalitní přespání. Jak to jinak udělat ve stísněných prostorách panelákového bytu? Jedině s rozkládací pohovkou!
A když už jsme u těch stísněných prostor panelákových bytů, pak úložný prostor nikdy není na škodu.

Možná, že to není o věku, ale o zkušenostech, když takto uvažujeme při vybavování bytu. Jiné by to bylo, kdybychom bydleli v rozlehlém rodinném domě. Tam je prostoru dost, abychom si mohli dovolit nějaký ten počin bytového designéra.

Filed under: Web